Dofinansowanie MOPS /PCPR

Dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, do likwidacji barier w komunikowaniu się, barier technicznych lub architektonicznych.

Jest to forma dofinansowania ze środków PFRON, która pozwala starać się o dofinansowanie w wysokości do 95% wartości sprzętu na zakup np.: łóżka rehabilitacyjnego, podnośnika transportowo-kąpielowego, podnośnika wannowego, schodołazu, szyn najazdowych oraz ramp, a także innych specjalnych urządzeń ułatwiających komunikowanie się i funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym.

Aby otrzymać takie dodatkowe dofinansowania, należy złożyć do PCPR-u / MOPS-u wedle miejsca zamieszkania odpowiednie dokumenty:

  1. wypełniony „wniosek dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny, likwidacje barier technicznych, architektonicznych lub w komunikowaniu się (wnioski dostępne w każdym PCPR/MOPS lub do pobrania ze strony internetowej właściwej instytucji),
  2. orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności,
  3. zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia,
  4. oświadczenie o miesięcznych dochodach osoby niepełnosprawnej, w przeliczeniu na jednego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym,
  5. fakturę pro formę na dany sprzęt.

Po przyznaniu dofinansowania niezbędne jest: podpisanie umowy z MOPS/PCPR , zakup sprzętu oraz przedstawienie faktury VAT z odroczonym terminem płatności, wedle umowy.

UWAGA! Wysokość dofinansowań uzależniona jest od wysokości środków finansowych jakimi dysponuje dana placówka MOPS/PCPR. W związku z tym kwoty dofinansowań mogą się od siebie różnić, a ilość dofinansowań na sprzęt może zostać ograniczona.

*Więcej informacji oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania można uzyskać u naszego specjalisty od zaopatrzenia pod nr tel 790 870 797

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl